Викиди у Криму. Рятувальники проводять знезараження території Херсонської області

10 Вересня 2018, 12:49

У Херсонській області на території Каланчацького та Чаплинського районів рятувальники організували цілодобовий моніторинг стану ситуації після викидів заводу "Кримський титан". Про це  повідомляє  ГУ ДСНС України у Херсонській області.

 

Зазначається, що наразі оброблено 194 км автодоріг та 2,5 га території і будівель пунктів пропуску Каланчак і Чаплинка. 

 

Водночас хіміко-радіометрична лабораторія Міжрегіонального центру швидкого реагування провела хімічну розвідку в центральній частині села Олександрівка та у центральній частині села Преображенка.

 

Так, за результатами експрес-аналізу небезпечних речовин не виявлено.

 

Нагадаємо, раніше депутат російської Держдуми Михайло Шеремет повідомляв, в окупованому Криму у зв'язку з викидами повністю припинив виробництво завод "Кримський титан".  У свою чергу, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заперечив дану інформацію, зауваживши, що "Титан" не припиняв свою роботу. 

 

Як повідомлялося, 6 вересня в Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Також призупинили процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим.

 

Своєю чергою, Міністерство охорони здоров'я України повідомило, що в результаті лабораторних досліджень повітря виявлено, що рівень шкідливих речовин у Херсонській області не перевищено, а здоров’я дітей та дорослих поза загрозою. 

 

 У ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

А міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську.