Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас озвучив позицію Берліна щодо спроб США перешкоджати будівництву російського проекту газопроводу "Північний потік-2", заявивши, що Вашингтон повинен на конкурентних засадах просувати свої інтереси, а не шляхом накладення санкцій. Про це він повідомив у вівторок, 28 серпня, під час виступу перед керівниками німецьких дипломатичних представництв за кордоном.
"Ми не братимемо участь у дискусії щодо запобігання (будівництву – Ред.) Nord Stream 2. Натомість ми підтримуємо Європейську комісію, яка саме в цей час намагається досягти угоди між Росією і Україною про довгострокове продовження транзиту природного газу через територію України", – наголосив Маас.
За його словами, екстериторіальні санкції США відносно Росії загрожують торгівлі з ЄС. Він визнав, що Німеччина і Європа залежать від дешевих цін на енергоносії, щоб залишатися конкурентоспроможними на міжнародному рівні. Маас підкреслив, якщо США хочуть продавати більше зрідженого природного газу в Європі, це лише вітатиметься як "довгоочікуваний внесок" у енергопостачання та диверсифікацію поставок, однак "рішення про купівлю повинні ґрунтуватися на ціні, а не насаджуватися санкціями".
Крім того, глава німецького МЗС також висловив невдоволення американськими санкціями щодо Ірану і новими тарифами проти Туреччини. Німецькі компанії мають серйозний бізнес у цих країнах і постраждають від санкцій США.
Як повідомлялося, 28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" – це загроза для безпеки в Європі.
Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.