Держдепартамент США відкличе фінансування, яке він виділив на відновлення частин Сирії, раніше утримуваних "Ісламською державою". Про це заявив виконувач обов'язків помічника держсекретаря США у справах Близького Сходу Девід Сатерфілд. Про це The Washington Post.
Витрати були заморожені в рамках зусиль президента Трампа з прискорення виведення американських військ з Сирії та передачі більшої відповідальності членам очолюваної США коаліції. Адміністрація повідомила Конгресу 17 серпня, що гроші будуть перенаправлені з Сирії в інші, незазначені райони.
За словами чиновників Держдепартаменту, зобов'язання інших країн вже складають $300 млн, зокрема $100 млн оголосила на цьому тижні Саудівська Аравія.
Після зустрічі з Трампом у Гельсінкі російський президент Путін заявив про необхідність спільної відбудови Сирії, проте у Держдепі сказали, що не будуть співпрацювати з Росією у цьому питанні.
"Згідно з міжнародною угодою, не буде допомоги у відновленні Сирії, поки ООН, а не Москва чи Вашингтон, чи будь-яка інша столиця, а ООН не засвідчить і не підтвердить, що йде надійний і безповоротній політичний процес", – сказав Сатерфілд.
"Ось двері, щоб отримати те, чого, як ми вважаємо, режим і росіяни, дуже хочуть, а саме щоб міжнародні гроші пішли на руїни, які зараз є в Сирії", – сказав він.
За його словами, США мають намір зберігати військову присутність у Сирії до тих пір, поки не буде остаточно розгромлене терористичне угрупування "Ісламська держава". Американські військові на північному сході Сирії (утримуваному політичним крилом очолюваних курдами Сирійських демократичних сил), після останньої битви проти "Ісламської держави" утримують близько 2 тис. спецназівців.
Нагадаємо, глава Генштабу РФ Валєрій Гєрасімов 19 липня надіслав листа військовому командуванню США з пропозиціями щодо відновлення Сирії. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на службовий документ, адресований голові Об'єднаного комітету начальників штабів генерал-майору Джозефу Данфорду.