Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін заявила, що постріли поруч із патрулем моніторингової ОБСЄ не могли здійснити Збройні Сили України. Про це йдеться у повідомленні штабу ООС у п'ятницю, 17 серпня.
У СЦКК повідомили, що за результатами аналізу місцевості обстріл Збройними Силами України неможливий
"Профіль висот ділянки місцевості та відстань позицій Збройних Сил України від місця знаходження патруля СММ ОБСЄ (понад 2 км) не дозволяють вести вогонь. У свою чергу, за повідомленням оперативного звіту СММ ОБСЄ, обстріл вівся за 100-150 м на північ і північний захід від місця знаходження патруля Місії, – саме на цій відстані знаходяться позиції збройних формувань Російської Федерації", – йдеться у заяві.
Зазначається, що вогонь зі стрілецької зброї вівся з метою компрометування Збройних Сил України збройними формуваннями Російської Федерації.
"Активізація у звинуваченнях Збройних Сил України в недотриманні Мінських домовленостей беззаперечно пов’язана з черговим засіданням Тристоронньої контактної групи у Мінську", – додали у СЦКК.
Нагадаємо, у четвер, 16 серпня, спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ потрапили під обстріл на північно-східній околиці населеного пункту Гольмівського.
13 серпня спеціальний представник Державного департаменту США в справах України Курт Волкер повідомив, що Росія не допускає місію ОБСЄ до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону на Донбасі.
6 серпня українська сторона СЦКК заявила, що збройні формування Російської Федерації на Донбасі перешкоджають діяльності Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ.
20 червня Державний департамент Сполучених Штатів Америки закликав Росію припинити утиски Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.
14 червня, на сході від Маріуполя чоловік у військовому одязі двічі вистрілив у повітря в напрямку патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
14 червня в окупованому Донецьку невідомий чоловік у військовому одязі кинув молоток в спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.