Стан екології в Криму на сьогодні катастрофічний – МінТОТ

2 Серпня 2018, 10:46
Екологічний стан окупованого Російською Федерацією Криму є катастрофічним. Про це в інтерв'ю журналу "Крим Інформ" повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак. 
 

"Наші знімки із супутників показують, що фактично на сьогодні 70% зеленого покрову степового Криму або повністю зникло, або не відповідає тому стану, який був у 2013 році. Ми порівнюємо знімки, які були раніше і які є зараз, і бачимо, що Крим почав повертатися до стану, коли його освоєння Україною ще не почалося. Тобто до стану 50-х років минулого століття. Йдеться не лише про посівні площі. Зникають або перебувають на межі зникнення лісосмуги, плодові сади, виноградники – тобто ті насадження, відновлення яких потребує значного часу", – зазначив він. 

 

За словами Гримчака, головна проблема – це різке погіршення якості грунтів через мінералізацію плодючих шарів.Причиною цих процесів є брак води на півострові.

 

Заступник міністра повідомив, що "після того, як вода Північно-Кримського каналу перестала поступати до півострова, різко – буквально на порядок – скоротилися площі зрошувальних земель".

 

Водночас окупаційна влада різко збільшила використання артезіанської води зі свердловин. Однак більш глибоких пластах залягають солончаки.

 

"Свого часу – після побудови каналу, – аби зробити солоні кримські грунти родючими, їх кілька років поспіль промивали дніпровською водою. Солі змивалися з верхніх шарів грунту та осідали у нижніх. Зараз же через надмірне використання артезіанської води відбувається зворотній процес. Свердловини використовували і раніше, до окупації, але дуже обережно, зберігаючи баланс, адже вода з цих свердловин йде вже мінералізована. Нині баланс порушений", – додав Гримчак.

 

За його словами, в повному обсязі матеріальні збитки на сьогодні оцінити неможливо, адже для цього потрібне ретельне і повне вивчення ситуації.

 

Нагадаємо, 13 липня у МінТОТ повідомили, що у анексованому Криму значно погіршився стан унікального рослинного світу через дії окупаційної влади Росії. 

 

12 грудня 2017 року Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в рамках кримінального провадження прокуратура АР Крим проводить екологічну експертизу щодо будівництва РФ так званого Керченського мосту, щоб ініціювати розслідування на європейському рівні.