НОВИНИ

У окупованому Криму зафіксовано зменшення рослинності через дії Росії – МінТОТ

У відомстві підкреслили, що дії РФ свідчать про те, що Москва не зацікавлена в розвитку Криму з його природним потенціалом.

У анексованому Криму значно погіршився стан унікального рослинного світу через дії окупаційної влади Росії. Про це в п'ятницю, 13 липня, повідомляє прес-служба Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

 

 

"Дані космічної зйомки свідчать про значне погіршення стану унікального рослинного світу Кримського півострова.  Недбале ставлення окупаційної влади Російської Федерації  до унікального природного середовища  у північній, центральній та східній частинах Автономної Республіки Крим може призвести до масового вимирання рослинного і тваринного світу, ерозії ґрунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи на півострові", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, впродовж двох років індекс NDVI (показник кількості активної біомаси, що отримується за даними дистанційного зондування землі) у деяких частинах Криму знизився до найнижчої позначки 0,3.

 

"Загалом у червні 2018 р. в порівнянні з аналогічним періодом 2016 р., зниження значення загального індексу NDVI по території АР Крим, склало – 23%. Загальне зниження кількості опадів у 2018 р. (у порівнянні з попередніми роками) також негативно вплинуло на стан рослинності на півострові, – заявили в МінТОТ.

 

 

У відомстві підкреслили, що дії РФ свідчать про те, що Москва не зацікавлена в розвитку Криму з його природним потенціалом, а "її безвідповідальність призводить до невідворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території".

 

Нагадаємо, 12 грудня 2017 року Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в рамках кримінального провадження прокуратура АР Крим проводить екологічну експертизу щодо будівництва РФ так званого Керченського мосту, щоб ініціювати розслідування на європейському рівні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.