Засновник компанії Facebook Марк Цукерберг погодився виступити у Європейському парламенті щодо скандалу з витоком персональних даних користувачів у соцмережі. Про це повідомив президент Європарламенту Антоніо Таяні у Twitter.
"Засновник і директор Facebook прийняв наше запрошення і прибуде до Брюсселя якомога скоріше, сподіваюся, вже наступного тижня, щоб зустрітися з лідерами політичних груп і головою та доповідачем комітету громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ" – зауважив він.
Зокрема, згода Цукерберга виступити у Європарламенті є кроком у правильному напрямку для відновлення довіри.
"Наші громадяни заслуговують на повне і детальне пояснення" – підкреслив Таяні.
Раніше компанія Facebook повідомила, що призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великої кількості даних користувачів. За словами віце-президента Facebook Айма Арчиборга, робота додатків була призупинена для перевірки на неправомірне використання даних. У Facebook заявили про те, що на сьогодні компанія вивчила тисячі додатків у рамках розслідування, яке 21 березня ініціював головний виконавчий директор Марк Цукерберг.
Як повідомлялося 4 квітня, у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.
11 квітня стало відомо, що виконувач обов’язків генерального директора Cambridge Analytica Олександр Тайлер пішов у відставку. 3 травня стало відомо, що компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, а також незаконно отримала дані понад 87 млн користувачів Facebook, повідомила, що припиняє свою роботу.
Комітет з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки заявив, що розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг 11 квітня надасть свідчення про виток даних понад 50 млн користувачів і скандалу з Cambridge Analytica.
Нагадаємо, 3 квітня засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років.
17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.
23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.
25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів.
Крім того, 26 березня Федеральна торговельна комісія (FTC) США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів. За даними ЗМІ, FTC почала перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад 51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.