Білий дім прагне, щоб Організація Об'єднаних Націй продовжувала перевіряти ядерні об'єкти Ірану, попри рішення президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа про вихід з ядерної угоди 2015 року.
Зокрема, 10 травня представники адміністрації Трампа повідомили, що прагнуть продовжити моніторинг і нададуть Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) фінансування, необхідне для підтримки команди інспекторів в Ірані.
"Сполучені Штати і надалі підтримуватимуть здійснення інспекцій МАГАТЕ в Ірані в повному обсязі повноважень МАГАТЕ", – заявив офіційний представник американської місії в даній агенції ООН.
Так, пакт між Іраном і світовими державами передбачає, що Тегеран відкриває будь-який ядерний об’єкт для інспекторів протягом 24 днів.
Крім того, угода також передбачає цілодобове віддалене спостереження за деякими іранськими об’єктами.
Нагадаємо, 10 травня США розширили персональні санкції проти Ірану, зокрема до санкційного списку внесено шість представників Корпусу вартових Ісламської революції, а також три компанії, що мають відношення до цієї військової організації. Зазначається, що Корпус вартових існує паралельно зі Збройними силами Ірану. Функції та їх відповідальність стосовно інших видів збройних сил регулюється окремим законом. Корпус має у своїх лавах приблизно 125 тисяч особового складу, сухопутні, повітряні, та морські сили.
8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із ядерної угоди з Іраном, а також відновлять усі санкцій, які було знято у рамках угоди, і запровадять додаткові економічні обмеження.
У свою чергу, влада Ірану прокоментувала рішення президента США Дональда Трампа щодо виходу з ядерної угоди, назвавши його "незаконним". Крім того, 9 травня в Ірані депутати парламенту спалили паперовий прапор Сполучених Штатів Америки з криками "Смерть Америці" після рішення президента Дональда Трампа вийти з ядерної угоди з Тегераном.
Як повідомлялось, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що глибоко розчарований рішенням президента Сполучених Штаів Америки Дональда Трампа вийти зі Спільного всеосяжного плану дій з щодо іранської ядерної програми і повернутися до режиму санкцій щодо Тегерана.
Також Німеччина, Франція та Велика Британія заявили, що не підтримують рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерної угоди з Іраном.