НОВИНИ

В ООН прокоментували рішення Трампа вийти з ядерної угоди з Іраном

Генсек ООН Антоніу Гутерріш висловив "глибоке розчарування" щодо виходу США Спільного всеосяжного плану дій.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що глибоко розчарований рішенням президента Сполучених Штаів Америки Дональда Трампа вийти зі Спільного всеосяжного плану дій з щодо іранської ядерної програми і повернутися до режиму санкцій щодо Тегерана. Про це йдеться в офіційній заяві на сайті ООН.
 
 
"Я послідовно підкреслював, що Спільний всеосяжний план дій щодо Іранської ядерної програми (СВПД) є важливим досягненням у сфері ядерного нерозповсюдження і дипломатії", - зауважив він.

 

За його словами, проблеми, які не стосуються безпосередньо ядерної програми Ірану  потрібно врегулювати без шкоди для угоди.

 

"Будь-які питання, пов'язані з виконанням СВПД, потрібно вирішувати у рамках механізмів, передбачених угодою, а проблеми, що не стосуються безпосередньо ядерної програми Ірану - врегулювати без шкоди для угоди", - підкреслив він.

 

Крім того, генсек закликав  інших учасників СВПД повністю виконувати відповідні зобов'язання та всіх інших держав-членів підтримати цю угоду.

 

Раніше Німеччина, Франція та Велика Британія заявили, що не підтримують рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерної угоди з Іраном. 

 

Нагадаємо, 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із ядерної угоди з Іраном, а також відновлять усі санкцій, які було знято у рамках угоди, і запровадять додаткові економічні обмеження. У свою чергу влада Ірану прокоментувала рішення президента США Дональда Трампа щодо виходу з ядерної угоди, назвавши його "незаконним". 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.