“Уряд Тернбулла продовжує домагатися справедливості для жертв рейсу MH17. Ми надамо 50,3 млн дол протягом чотирьох років, щоб підтримати голландське правосуддя щодо притягнення винних до відповідальності та допомогти близьким (жертв) взяти участь у судовому розгляді”, – йдеться у заяві глави МЗС Австралії Джулі Бішоп.
Зокрема, дане фінансування передбачене у проекті федерального бюджету Австралії на 2018-2019 роки.
Нагадаємо, 4 квітня слідча група дійшла висновку, що зображення з радарів, які Росія передала Міжнародній слідчій групі (JIT) з розслідування катастрофи пасажирського літака рейсу МН17 на Донбасі, не зафіксували запущеної ракети з комплексу "Бук", однак це не означає, що ракети взагалі не було.
22 березня у парламент Нідерландів направили законопроект, який дозволить судове переслідування всіх підозрюваних у причетності до катастрофи пасажирського літака рейсу МН17 на Донбасі. За словами міністра юстиції, даний законопроект дозволить допитати в суді підозрюваних-іноземців, у тому числі й по відеозв'язку, якщо немає можливості їх екстрадувати.
Як повідомлялося, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.
28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.