НОВИНИ

Катастрофа MH17. Слідча група оприлюднила висновки щодо знімків з радарів РФ

Слідчі переконані, що радіолокаційна станція в російському Усть-Донецьку не могла зафіксувати ракету "Бук" через властивості її польоту, зокрема, через її швидкість.

Слідча група дійшла висновку, що зображення з радарів, які Росія передала Міжнародній слідчій групі (JIT) з розслідування катастрофи пасажирського літака рейсу МН17 на Донбасі, не зафіксували запущеної ракети з комплексу "Бук", однак це не означає, що ракети взагалі не було. Про це йдеться в звіті Слідчої групи.

 

Зазначається, що знімки з радарів вивчали два незалежні експерти. Так, вони прийшли до висновку, що радіолокаційна станція в російському Усть-Донецьку не могла зафіксувати ракету "Бук" через властивості її польоту, зокрема, через її швидкість.

 

"Через те, що швидкість ракети набагато вища, ніж швидкість цивільної авіації, налаштування цивільної радіолокаційної станції такі, що такі швидкісні об'єкти зазвичай не видно на радарних зображеннях. Це запобігає "хаосу" на радарному зображенні", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, слідча група додала, що російські радари не зафіксували жодного іншого літака поблизу MH17.

 

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.

 

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.