У Польщі порушили провадження щодо Газпрому через “Північний потік-2”

9 Травня 2018, 16:02

У Польщі Управління з питань захисту конкуренції та споживачів (UOKiK) порушило провадження проти російської компанії "Газпром" та ще п'яти компаній за фінансування будівництва газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомив глава UOKiK Марек Нехцял, передає прес-служба відомства.

 

За словами Нехцяла, понад два роки тому компанії намагалися створити консорціум для фінансування будівництва "Північного потоку-2". Зазначається, що тоді UOKiK заблокував цю ініціативу, оскільки консорціум посилив монопольне становище однієї з компаній, яка вже мала домінуючу позицію на ринку.

 

Водночас глава UOKiK заявив, що фінансування газопроводу неофіційного консорціуму порушує польське законодавство.

 

Водночас наголошується, що провадження не вплине на рішення про долю будівництва "Північного потоку-2". Згідно з повідомлення, насамперед, йдеться про дотримання законодавства Польщі.

 

Нагадаємо, 3 травня у німецькому місті Лубмин у федеральній землі Мекленбург – Передня Померанія на площі близько шести гектарів розпочали роботи з викопування котловану і закладці фундаменту для газової приймальної станції, а також будівлі техобслуговування газопроводу "Північний потік-2". 

 

26 квітня міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас та міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". 

 

Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін  не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.

 

Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України. 

 

10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.