НОВИНИ

Литва визнала "Північний потік-2" загрозою енергобезпеки Євросоюзу

За словами литовського міністра, відповідний проект передбачає посилення впливу Росії на енергетику Європейського союзу.

Міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас та міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє прес-служба міністерства енергетики Литви.

 

"Міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас і міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають через газопровід "Північний потік-2", який збираються прокласти через дно Балтійського моря. Цей документ висловлює тверду підтримку основним цілям Енергетичного союзу – посилення енергобезпеки та диверсифікація джерел енергії", – йдеться в повідомленні.

 

За словами литовського міністра, "Північний потік-2" передбачає посилення впливу Росії на енергетику Європейського союзу.

 

"Литва і Україна відчули на собі, що значить енергетична залежність і яка її ціна для держави та споживачів. Газопровід "Північний потік-2" створює загрозу не тільки основним прагненням Енергетичного союзу, але й несе загрозу солідарності всіх держав - членів ЄС", – наголосив Вайчюнас.

 

Нагадаємо, 17 квітня постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін  не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.

 

Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України. 

 

10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.