У німецькому місті Лубмин у федеральній землі Мекленбург – Передня Померанія на площі близько шести гектарів розпочато роботи з викопування котловану і закладці фундаменту для газової приймальної станції, а також будівлі техобслуговування газопроводу "Північний потік-2". Про це заявив представник дочки російського "Газпрому" – компанії Nord Stream, повідомляє Deutsche Welle.
За його словами,роботи ведуться у відповідності з встановленим графіком.
Зокрема, крім Німеччини, будівництво 1200-кілометрового газопроводу схвалила Фінляндія. По цьому газопроводу з кінця 2019 року планується поставляти з РФу ФРН близько 55 млрд кубометрів газу в рік.
Водночас дозволу від Швеції, Росії та Данії на реалізацію даного проекту вартістю 9 млрд євро ще не отримані.
Зазначається, що в Німеччині екологічна організація Nabu оскаржує у суді виданий владою дозвіл на будівництво ділянки газопроводу у прибережних водах.
"Ми переконані, що отримаємо всі відповідні дозволи", – підкреслив представник Nord Stream.
Згідно з інформацією видання, у Данії ділянку "Північного потоку-2" передбачається прокласти паралельно з існуючою гілкою першого "Північного потоку" на південь від острова Борнхольм.
Крім того, представник Nord Stream додав, що нитка першого "Північного потоку" була прокладена у цьому коридорі за бажанням Данії, тому є впевненість, що уряд в Копенгагені погодиться на прокладку в даному коридорі і "Північного потоку – 2". Однак Nord Stream розробляє альтернативні маршрути в обхід цієї 12-мильної зони на випадок непередбачених ускладнень.
Нагадаємо, 26 квітня міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас та міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2".
17 квітня постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.
Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України.
10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".
Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.