За його словами, Чандлер був "об'єктом інтересу" розвідки Франції з 2002 року. Це випливає з документів, які йому і ще чотирьом членам британського парламенту передала служба безпеки Монако.
Так, документи 2005 року охоплюють період з середини 1990-х років.
Також у них фігурує брат Крістофера – Річард Чандлер.
Зокрема, у файлі служба безпеки Монако зробила Чендлеру помітку "контррозвідка". Документи мають відношення до нацбезпеки та протидії відмиванню грошей.
Наголошується, що Сілі висловив упевненість в автентичності документів і додав, що дані підтвердили джерела у французькій розвідці, а також їхні британські та американські колеги.
У свою чергу, в Legatum Institute відкинули ці звинувачення, заявивши, що Чандлер ніколи не був пов'язаний з розвідкою РФ або з російською державою. Обвинувачення британського депутата у центрі назвали "повною нісенітницею".
Legatum Institute брала участь у підготовці пропозицій за жорстким сценарієм виходу Британії з ЄС. Раніше у парламенті оголошували про вивчення можливої ролі Кремля у діяльності інституту. Заснувавши інвестиційну компанію Sovereign Asset Management, брати Крістофер і Річард Чандлери у середині 1990-х років вклалися в російський "Газпром". На початку 2000-х Forbes називав їх компанію третім за розміром акціонером "Газпрому" з близько 5% акцій. У 2004 році Чандлери стали позбуватися акцій компанії.
Нагадаємо, 1 травня депутати Палати громад парламенту Великої Британії без голосування ухвалили поправку, яка зобов'язує заморські території, такі як Кайманові і Британські Віргінські острови, до кінця 2020 року розкрити інформацію щодо справжніх власників офшорних фірм.