За перший тиждень програми "Лікар для кожної сім'ї" понад 150 тисяч українців знайшли лікарів, з якими підписали декларації. Про це написала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook .
"З 2 квітня вже понад 150 тисяч українців знайшли лікарів, з якими підписали декларації. Сподіваюся, що для своїх пацієнтів всі вони стануть тими самими довіреними фахівцями, до яких хочеться звертатися протягом життя з більшості питань щодо здоров’я", – заявила в.о. міністра.
За словами Супрун, кампанія з вибору лікаря розпочалася в усіх областях України. Медзаклади поступово підключаються до електронної системи охорони здоров’я. Станом на 4 квітня в системі вже було 63% комунальних закладів, які надають первинну медичнудопомогу і щодня приєднуються нові.
Окрім цього, в деяких регіонах на початку виникли труднощі. через це у Львові та Дніпрі старт кампанії був відкладений.
Також Супрун наголосила, що кожен українець вільний у виборі свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, а тиснути на пацієнтів, аби вони підписували декларацію винятково зі своїм дільничним лікарем – неприпустимо.
"Відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин: заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я; всі лікарі медичного закладу набрали оптимальну кількість пацієнтів", – додала вона.
Нагадаємо, в Україні в понеділок, 2 квітня, стартував перший етап медичної реформи, а саме – вибір лікаря первинної медичної допомоги в рамках кампанії "Лікар для кожної сім'ї".
Передбачається, що з початком медичної реформи суттєво збільшаться доходи сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. При цьому терапевт зможе обслуговувати не більше 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар – 1,8 тис., педіатр – 900.
Як повідомлялося, 28 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів".