У Федеральний суд штату Каліфорнія у Сполучених Штатах Америки надійшов перший позов проти соцмережі Facebook, яка нещодавно опинилася у центрі скандалу з витоком даних.
У вівторок, 27 березня, три користувачі додатка Facebook Messenger подали позов проти Facebook, заявивши, що соціальна мережа порушила конфіденційність їх персональних даних шляхом збору записів їх телефонних дзвінків і текстових повідомлень.
Цей позов претендує на статус колективного, він імені усіх постраждалих користувачів.
Заявники просять про відшкодування збитків від компанії, проте не уточнили про яке відшкодування йдеться.
Наразі Facebook не прокоментувала інформацію.
Нагадаємо, 26 березня Федеральна торговельна комісія США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів.
Також 25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів.
23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.
Як повідомлялося, 22 березня засновник Facebook Марк Цукерберг був запрошений до Європарламенту, щоб надати пояснення щодо ситуації з персональними даними.
Федеральна торговельна комісія (FTC) Сполучених Штатів Америки заявила про перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад 51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.
Додамо, 17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.