Держдеп США заявив, що учасники будівництва “Північного потоку-2” можуть потрапити під санкції

21 Березня 2018, 11:49

Представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Хезер Науерт під час брифінгу заявила, що іноземні компанії, які беруть участь в проекті будівництва газопроводу "Північний потік-2" можуть потрапити під санкції. Про це йдеться на офіційному сайті відомства.

 

Зокрема, речниця прокоментувала про введення можливих санкцій щодо компаній, які  беруть участь у проекті будівництва газопроводу "Північний потік-2" або "Турецький потік-2".

 

"Отже, як ви всі знаєте, ми взагалі не схильні коментувати дії щодо санкцій, але ми ясно дали зрозуміти, що фірми, які працюють в російському секторі експорту енергії, можуть, якщо вони задіяні в такому бізнесі, потрапити під санкції CAATSA", – зауважила вона.

 

 

За її словами, Держдеп США застеріг партнерів в інших країнах щодо можливого потрапляння під санкції.

 

"В Держдепартаменті ми витратили багато часу, спілкуючись з нашими партнерами і союзниками в інших країнах, щоб пояснити їм наслідки CAATSA,  і як людина або компанія можуть потрапити під санкції", – підкреслила вона.

 

Наголошується, що  газопровід надасть Росії ще один засіб для вчинення тиску на Європу.

 

"Ми вважаємо, що він підриває енергетичну безпеку і стабільність Європи. Він (Північний потік-2, – Ред.) надасть Росії ще один засіб для чинення тиску на європейські країни, особливо на такі, як Україна", – додала Науерт.

 

Countering America's Adversaries Through Sanctions Act (CAATSA, "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій") – федеральний закон США, який накладає додаткові санкції на Іран, Північну Корею і Росію. Закон був схвалений конгресом США і підписаний 2 серпня 2017 року президентом США Дональдом Трампом.

 

Нагадаємо, 17 березня у США група з 39 сенаторів закликала адміністрацію американського президента Дональда Трампа заблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

 

11 березня спікери парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали у Вільнюсі лист про небезпеку будівництва газопроводу "Північний потік -2". Згодом до ініціативи приєднався спікер парламенту Естонії Ейкі Нестор.

 

Раніше, 2 березня глава Верховної Ради України Андрій Парубій та глава парламенту Молдови Андріан Канду підписали відкритий лист до керівників парламентів Європейського союзу та США щодо засудження будівництва "Північного потоку-2".

 

Також спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер під час виступу на другому Українському ланчі в Мюнхені заявив, що проект магістрального газопроводу із Росії в Німеччину через Балтійське море "Північний потік-2" є не комерційним, а повністю політичним і створює великий механізм впливу Росії на Євросоюз.

 

Як повідомлялось, 15 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" створить  напругу, яка може призвести до великої  російсько-української війни.