Клімкін заявив, що Україна цінує спільну історію з Польщею

3 Березня 2018, 16:41

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна цінує спільну історію з Польщею. Про це він зазначив в селі Павлокома (Підкарпатське воєводство Польщі), де відбулися поминальні заходи в пам’ять про 366 його українських мешканців, розстріляних в спланованій каральній акції відділами польського підпілля у 1945 році, повідомляє посольство України у Польщі.

 

Участь в заході взяли міністр закордонних справ Клімкін, воєвода Підкарпатського воєводства Ева Леніарт, посол України в Польщі Андрій Дещиця та керівники кількох областей України.

 

«Ми пишаємося спільною українсько-польською історією, своїми героями. Ми пам`ятаємо та йдемо вперед! Ми єдині і рішучі як ніколи», – цитує Клімкіна прес-служба МЗС України.

 

«Для мене Павлокома – це людське тепло. Будемо пам`ятати і шанувати кожного українця, який загинув тут. Ми всі разом. Ми вас не зрадимо. Слава Україні!», – підкреслив глава зовнішньополітичного відомства.

 

Клімкін поклав квіти до меморіалу загиблим у Павлокомі, розташованому на греко-католицькому цвинтарі.

 

«Кожен із 366, хто загинув тут, в Павлокомі, був частинкою України, і залишається частинкою України. Ми їх згадуємо і пам’ятаємо», – зазначив Клімкін.  На заході були присутні більше тисячі осіб.

 

Міністр наголосив на особливих відносинах України та Польщі: «Ми завжди були сильні, але зараз як ніколи. Ми цінуємо нашу історію. Нашу спільну історією з Польщею. Але нашою силою сьогодні ми завдячуємо тим, хто віддав свої життя за нашу свободу».

 

Клімкін подякував воєводі Підкарпатського воєводства Польщі за участь у заході та підтримку.

 

«Вчора на Личаківському кладовищі мати Михайла Кварцяни, поляка, який загинув під Станицею Луганською, сказала: «Залишайтеся людьми, будьте разом, воюйте до кінця». Для мене – це заповіт», – сказав Клімкін.

 

Воєвода Прикарпатського воєводства Польщі Леніарт у своєму виступі зазначила: «Спільна пам`ять і вшанування жертв братовбивчого конфлікту зобов`язують нас до побудови спільного майбутнього».

 

У МЗС нагадали, що меморіал загиблим українцям села Павлокома був урочисто відкритий 13 травня 2006 року у присутності президентів України Віктора Ющенка і Польщі Леха Качинського.

 

Як відомо, на світанку 3 березня 1945 року українське село Павлокома, що на захід від Перемишля, атакував відділ Армії Крайової на чолі з поручиком Юзефом Біссом. Жертвами польського нападу стали 366 українців.

 

Напередодні Другої світової війни це село було переважно українським: тут діяли греко-католицька церква, українська школа, Народний дім і читальня товариства «Просвіта». У селі нараховувалось 1370 мешканців, серед яких було 1190 українців, 170 поляків (з них 100 колоністів) і 10 євреїв.

 

Нагадаємо, Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна готова визнати злочини Української повстанської армії проти поляків, якщо Польща зробить аналогічний крок щодо Юзефа Пілсудського та Армії Крайової .