НОВИНИ

Клімкін заявив, що Польща повинна визнати злочини Армії Крайової та Пілсудського проти українців

Дана заява глави МЗС прозвучала у відповідь на висловлювання польського уряду, що Україна має визнати злочини Степана Бандери та УПА проти поляків.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна готова визнати злочини Української повстанської армії проти поляків, якщо Польща зробить аналогічний крок щодо Юзефа Пілсудського та Армії Крайової . Про це йдеться у статті міністра "Україна і Польща. Випробовування історією" для видання "Збруч".

 

"Якщо ж деякі польські політики й далі наполягатимуть на забороні в Україні Степана Бандери й УПА, то за принципом «почни з себе» вони б передусім мали заборонити Юзефа Пілсудського з його жорстокою «пацифікацією» українців Галичини, а також Армію Крайову, чиї загони здійснювали криваві каральні акції проти українських сіл", - зауважив глава МЗС.

 

Зокрема, очільник МЗС наголосив, що 3 березня відбудуться роковини трагедії українського села Павлокома, коли Армія Крайова розстріляла 366 українців.

 

Читайте також: Велика шахівниця: польсько-українське протистояння

 

"3-го березня виповнюються чергові роковини трагедії українського села Павлокома, в якому вже в 1945 році місцева польська самооборона та підрозділи Армії Крайової під командою поручника Юзефа Бісса розстріляли 366 українців, серед них 157 жінок та 59 дітей віком до 14 років. І таких сіл було не одне й не десять. То що будемо робити з Армією Крайовою?", - підкреслив він.

 

За його словами, Польща свідомо не хоче визнавати вчинені злочини проти українців.

 

"Ми готові визнати й засудити злочини, вчинені проти поляків, але й Польща повинна зробити те ж саме щодо злочинів проти українців. Поки що ж вона свідомо демонструє виразно однобоке бачення: українську сторону протистояння змальовує виключно чорними фарбами, а польську представляє як "білу і пухнасту", - додав він.

 

Читайте також: "Дзвін б’є в Києві, не в Тель-Авіві". Польський політолог заявив, що Варшава не повинна згадувати злочини УПА

 

Так, через хибні положення польського закону про "бандеризм", за словами українського міністра, до кримінальної відповідальності можуть притягатися  "за будь-яку позитивну оцінку наших визвольних змагань".

 

"Даруйте, але саме в цей період українські патріоти вели визвольну боротьбу проти іноземних окупацій Західної України. Отже, йдеться не тільки про тих українців, які вчинили воєнні злочини проти людяності, а взагалі про всіх патріотів, які боролися за незалежність України. А з цього випливає, що сьогодні будь-який українець за будь-яку позитивну оцінку наших визвольних змагань може бути ув’язнений в Польщі на 3 роки, оскільки Польща має про ці змагання інакшу думку", - підсумував він.

 

Нагадаємо, 26 лютого заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що кризи в польсько-українських відносинах не існує.

 

25 лютого польський президент Анджей Дуда звинуватив українських солдатів у вчиненні "геноциду", який "призвів до знищення близько тисячі жителів Гути Пеняцької". Він наголосив, що Польща хоче хороших відносин з Україною, але не слід забувати про "геноцид".

 

Раніше президент Польщі Анджей Дуда оскаржив у Конституційному суді положення скандального закону про Інститут національної пам’яті, де йдеться про "українських націоналістів".

 

Як повідомлялося, зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.