Рада Європейського Союзу розширила санкційний список щодо Сирії, додавши до нього міністра промисловості та міністра інформації. Про це йдеться на сайті Ради ЄС.
Зазначається, що дані доповнення були зроблені з урахуванням останніх змін, оскільки обидва міністри були призначені у січні 2018 року.
Зокрема, Євросоюз ввів санкції вже проти 257 осіб, а саме замороження фінансових активів та заборону на поїздки через насильницькі репресії проти цивільного населення в Сирії, підтримку чи допомогу сирійського режиму.
У свою чергу, що всього у санкційному списку знаходяться 67 компаній.
"У даний час санкції проти Сирії включають у себе нафтове ембарго, обмеження на певні інвестиції, замороження активів сирійського Центрального банку, які зберігалися у ЄС, обмеження на експорт обладнання та технологій, які можуть бути використані для здійснення внутрішніх репресій, а також на обладнання та технології для моніторингу або перехоплення інтернет або телефонного зв'язку", – йдеться в офіційній заяві.
Наголошується, що ЄС, як і раніше, прагне знайти політичне рішення конфлікту в Сирії у рамках узгоджених з ООН положеннями.
Нагадаємо, у січні уряд Франції ввів санкції проти 25 компаній і приватних осіб, яких Париж підозрює у "підтримці сирійської програми розробки і виробництва хімічної зброї". У переліку є компанії з Сирії, Лівану і Франції, які серед іншого поставляли в Сирію електроніку і системи спостереження.
Як повідомлялось, у листопаді Швеція і Уругвай внесли до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй новий проект резолюції щодо відновлення роботи Спільного механізму ООН і Організації по забороні хімічної зброї з розслідування хімічних атак в Сирії.