НОВИНИ

Франція ввела санкції проти низки компаній через застосування хімічної зброї в Сирії

У переліку є компанії з Сирії, Лівану і Франції, які серед іншого поставляли в Сирію електроніку і системи спостереження.

Уряд Франції у вівторок, 23 січня, ввів санкції проти 25 компаній і приватних осіб, яких Париж підозрює у "підтримці сирійської програми розробки і виробництва хімічної зброї".

 

Повідомляється, що рахунки та майно компаній у Франції заморожені.

 

У переліку є компанії з Сирії, Лівану і Франції, які серед іншого поставляли в Сирію електроніку і системи спостереження. При цьому під санкції, за даними французького МЗС, не потрапив жоден з представників сирійського керівництва тому, що у відомстві немає достатніх свідчень їхньої причетності до програми розробки хімічної зброї.

 

Згідно з інформацією французьких властей, з 2012 по 2017 рік хімічну зброю на території Сирії застосовували не менше 130 разів, з них чотири випадки, за оцінками ООН та Організації з заборони хімічної зброї, на совісті офіційного Дамаска.

 

Нагадаємо, в середині листопада Швеція і Уругвай внесли до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй новий проект резолюції щодо відновлення роботи Спільного механізму ООН і Організації по забороні хімічної зброї з розслідування хімічних атак в Сирії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.