У посольстві РФ у Великій Британії заявили, що псевдореферендум у Криму був таким же демократичним, як голосування британців щодо незалежності Шотландії чи щодо виходу з ЄС. Про це йдеться у відповіді посольства на статтю британського міністра закордонних справ Бориса Джонсона до четвертої річниці окупації Криму.
Зокрема, у коментарі наголошується, що посольство незгодне з низкою тез в статті міністра. Зокрема, щодо псевдореферендуму в Криму.
При цьому росіяни наполягають, що голосування у Криму було "актом самовизначення народів, що закріплено у Статуті ООН".
"Як видається, демократичне волевиявлення народу має бути головним критерієм при оцінці політичних подій, де б вони не відбувалися. В цьому випадку корисним прикладом є британський досвід, коли йдеться про вихід з ЄС, Фолкленди, Гібралтар або Шотландію", – заявили у російському посольстві.
Як повідомлялось, міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон 22 лютого опублікував доповідь, в якій підбив підсумки чотирирічної анексії Криму Російською Федерацією. Джонсон підкреслив, що російське захоплення Криму стало першим насильницьким приєднанням території європейської країни й переміщенням європейського кордону з 1945 року.