НОВИНИ

Глава МЗС Великобританії підбив підсумки чотирирічної анексії Криму Росією - доповідь

Борис Джонсон підкреслив, що російське захоплення Криму стало першим насильницьким приєднанням території європейської країни й переміщенням європейського кордону з 1945 року.

Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон 22 лютого опублікував доповідь, в якій підбив підсумки чотирирічної анексії Криму  Російською Федерацією. Про це йдеться на сайті британського уряду.

 

"У ніч на 22 лютого 2014 року найвпливовіші чоловіки Росії зібралися у Кремлі й вирішили захопити український Крим. Пізніше вони здійснили багато спроб, аби надати легітимності своєму рішенню – у тому числі шляхом проведення фальшивого референдуму. Але саме ця зустріч президента Володимира Путіна з його начальниками безпеки закарбувала долю кримчан", - розпочав доповідь британський політик.

 

За його словами, Владімір Путін підтвердив факт подій, пов’язаних з анексією півострова в документальному фільмі для російського телебачення, випущеному у 2015 році,

 

"Він (Владімір Путін, - Ред.) вирішив захопити Крим протягом таємної наради у Кремлі за три тижні до кримського референдуму. Усі заяви про захист населення регіону й відстоювання їхніх побажань, на думку самого Путіна, були абсолютно неправдивими", - йдеться у доповіді.

 

Наголошується, що таким чином, РФ захопила близько 10 тисяч квадратних кілометрів української території та  порушила перший закон міжнародного права – країни не можуть займати території чи поширювати власні кордони із застосуванням сили.

 

"Путін офіційно приєднав Крим до Російської Федерації 18 березня 2014 року Чотири роки потому ми повинні нагадати про те, що трапилося й подвоїти наміри відстоювати наші цінності та підтримувати міжнародне право", - підкреслив британський глава МЗС.

 

Зокрема, очільник Великобританії підкреслив, що російське захоплення Криму стало першим насильницьким приєднанням території європейської країни й першим насильницьким переміщенням європейського кордону з 1945 року.

 

"У цьому процесі Росія порушила таку безліч міжнародних угод, що складно перелічити їх усі. Задля прикладу, Путін відкинув другу статтю Статуту Організації Об’єднаних Націй, Гельсінські угоди й Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією", - зауважив посадовець.

 

Відзначається, що президент РФ також порушив особливе зобов'язання Росії, яке було в Будапештському меморандумі 1994 року щодо дотримання "існуючих кордонів України" та "утримання від загрози силою або застосування сили проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України".

 

"І після анексії Криму Путін пішов навіть далі, запаливши й енергійно розпалюючи полум'я конфлікту на Сході України. Донині Росія продовжує розгортати війська й танки в умовах пожежі, що забрала понад десять тисяч життів та вигнала 2,3 мільйони людей зі своїх будинків", - додав Джонсон.

 

Крім того, у доповіді наголошується, що рейс MH17 став ще однією жертвою цієї трагедії, коли російська ракета, випущена з району, підконтрольного проросійським бойовикам, збила Боїнг, що пролітав повз, вбивши 298 невинних людей, у тому числі 10 британців.

 

"Весь час з Криму надходили повідомлення про пригноблення корінного татарського населення та переслідування тих, хто протидіє російській анексії. Незважаючи на неодноразові заклики Генеральної Асамблеї ООН, Росія відмовилася дозволити міжнародним спостерігачам за дотриманням прав людини увійти на півострів", - сказав британський політик.

 

Крім того, міністр закордонних справ Великобританії підкреслив важливість підтримувати кримські санкції проти Росії, допоки цей регіон залишатиметься під контролем Кремля.

 

Нагадаємо, 22 лютого правозахисна організація Amnesty International у  щорічній доповіді "Стан прав людини у світі" опублікувала дані щодо основних порушення прав людини в окупованому Криму за 2017 рік. Зазначається, що окупанти не припинили переслідування членів Меджлісу кримськотатарського народу.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.