Правозахисна організація Amnesty International у щорічній доповіді "Стан прав людини у світі" опублікувала дані щодо основних порушення прав людини в окупованому Криму за 2017 рік.
Зазначається, що окупанти не припинили переслідування членів Меджлісу кримськотатарського народу.
«Намагаючись залякати критиків окупації півострова, російські силові структури влаштовували рейди на десятки домів кримських татар начебто в пошуках незаконної зброї, наркотиків та «екстремістської» літератури», – зауважили у правозахисній організації.
Наголошуються, що деякі адвокати, які не відмовляються захищати в кримських судах інтереси незгодних, зазнавали переслідувань з боку російської влади.
У щорічному дослідженні наголосили, що 26 січня був затриманий адвокат Еміль Курбедінов, якого так званий «суд» у Сімферополі засудив до 10 днів адміністративного арешту.
Зокрема, його звинуватили в порушенні російського антиекстремістського законодавства через пост у соціальній мережі, опублікований ще до окупації Росією Криму.
«В ньому він поділився відео з протестом ісламської організації Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в Росії, проте не в Україні», – відзначили у звіті.
Згодом 8 серпня поліція у Сімферополі поліція арештувала Сервера Караметова за те, що він у знак протесту проти репресій по відношенню до кримських татар тримав плакат під «Верховним судом» Криму.
У свою чергу, активіст був засуджений до 10 днів у в’язниці.
Крім того, 22 вересня український журналіст Микола Семена отримав обвинувальний вирок за “створення загрози територіальній цілісності Російської Федерації” у своїх публікаціях: 2,5 роки умовного ув’язнення та заборона займатися “громадською діяльністю” протягом 3 років.
«Кримськотатарські лідери Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров у вересні отримали тюремні терміни за свій мирний активізм. 25 жовтня їх обох літаком доставили до Туреччини та звільнили без жодного офіційного пояснення. Ахтем Чийгоз провів під вартою 34 місяці, а Ільмі Умерова силоміць тримали у психіатричному закладі з серпня-вересня 2016 року. Обоє були в’язнями совісті»
Amnesty International –правозахисна організація, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини й прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.
Нагадаємо, 14 лютого Правозахисна організація Amnesty International закликала РФ негайно звільнити кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір".