НОВИНИ

Amnesty International закликала РФ негайно звільнити фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір"

Зазнається, що судовий розгляд справи Куку відбудеться в середу, 14 лютого, у Ростові-на-Дону.

Правозахисна організація  Amnesty International закликала РФ негайно звільнити кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір". Про це йдеться в повідомленні організації.

 

"Росія повинна відмовитися від запланованого розгляду справи кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку військовим судом, зняти з нього всі обвинувачення в тероризмі та забезпечити його негайне звільнення",  – заявили в організації.

 

Зазнається, що судовий розгляд справи Куку відбудеться в середу, 14 лютого, у Ростові-на-Дону.

 

"Заарештований на підставі неправдивих обвинувачень в тероризмі, Куку неодноразово підлягав затриманням аж до арешту 12 лютого 2016 року, а в його оселі кілька разів проводилися обшуки. Його дружина і дев’ятирічний син зазнавали переслідувань і залякувань з боку агентів російських спецслужб, коли правозахисник вже перебував за ґратами", – заявила Марія Гур’єва, спеціалістка з медіа та комунікацій Amnesty International Ukraine.

 

У міжнародній організації наголосили, що кримінальне переслідування членів так званої "ялтинської шістки" має бути припинене.

 

Як повідомлялося, 24 січня в Ростові-на-Дону з порушенням міжнародних норм проходило закрите попереднє судове засідання у справі "Хізб ут-Тахрір", де РФ намагається обвинуватити затриманих на території анексованого Криму і вивезених у Росію кримських татар у терористичній діяльності. Адвокати подали клопотання про перенесення слухання суду з Ростова до Криму.

 

Як відомо, Муслім Алієв, Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Рефат Алімов і Арсен Джеппаров раніше були незаконно звинувачені в терористичній діяльності по так званій "справі Хізб ут-Тахрір".

 

Міжнародна ісламська політична організація "Хізб ут-Тахрір" називає своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними". Проте організація відкидає терористичні методи і заявляє про несправедливе переслідування з боку РФ. Крім того, захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.