Заступник Турчинова розповів про боєготовність ЗСУ під час анексії Криму

15 Лютого 2018, 12:43

Перший заступник Секретаря РНБО Михайло Коваль заявив, що Збройні сили України не були в повній боєготовності на початку 2014 року під час анексії Криму. Про це повідомляє liga.net.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час допиту в Оболонському суді щодо справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.

 

"Збройні сили не були в боєготовності", – зауважив Коваль.

 

За його словами, очільник мав змогу ознайомитися з тодішніми документами, коли обіймав посаду в.о. міністра оборони України.

 

"Так от я подивився, як він  (Віктор Янукович -, Ред.) керував ЗСУ, маючи чіткі загрози", –  запевнив Коваль.

 

У свою чергу, заступник озвучив статистику боєготовності ЗСУ на момент початку війни з РФ.

 

"Сухопутні війська – 35 з'єднань і частин, з них були готові – 10, частково готові – 5, не готових 20. Військово-Морські Сили: 37 з'єднань і частин, готових – 14, частково готових – 8, не готових – 15. Десантно-штурмові війська: 5 бригад, готова лише одна (95-я житомирська), частково готових не було", – підсумував Коваль.

 

"В цілому по Збройним силам України: 117 з'єднань і частин, готових 56, частково готових 11, не готових 50. За всіма канонами військового мистецтва, Збройні сили можуть виконувати завдання при бойової готовності не менше 70%", – відзначив він.

 

Нагадаємо, 14 лютого екс-депутат Держдуми Росії Ілья Пономарьов у Оболонському райсуді Києва в справі про держзраду Януковича повідомив, що колишній президент та його "сім'я" через схеми з облігаціями отримали мільярд доларів від Росії за відмову підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом.

 

Як повідомлялося, колишній депутат Держдуми Росії Ілья Пономарьов заявив, що в ніч з 22 на 23 лютого 2014 року відбулася нарада, на якій російський президент Владімір Путін поставив питання про анексію Криму

 

Януковичу інкримінують організацію масових вбивств на Майдані. Мова йде про провадження за підозрою екс-президента в організації перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів, з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників. Тобто до настання тяжких наслідків, організації умисних вбивств та замахів на умисні вбивства учасників масових акцій протесту в центрі Києва 18-20 лютого 2014 року та "терористичного акту" 20 лютого на вулиці Інститутській у Києві.

 

Також Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу. На засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року представник РФ Віталій Чуркін продемонстрував копію листа Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну.