НОВИНИ

Суд над Януковичем. Екс-депутат Держдуми РФ розповів про запуск анексії Криму

За словами свідка, 22 лютого 2014 роки Путін ледь не потрапив в авіакатастрофу на вертольоті в Сочі.

Колишній депутат Держдуми Росії Ілья Пономарьов заявив, що в ніч з 22 на 23 лютого 2014 року відбулася нарада, на якій російський президент Владімір Путін поставив питання про анексію Криму. Про це свідок розповів у середу, 14 лютого, у Оболонському райсуді Києва в справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича.

 

"У ніч з 22 на 23 лютого було зібрано вузьку нараду. І саме на цій нараді Путіним було поставлено питання про анексію Криму", – заявив Пономарьов.

 

За його словами, більшість на цій нараді було проти безпосередньої анексії Криму Росією. Вони вказували, що вже є апробований "сценарій, аналогічний Південній Осетії", коли на території іншої країни оголошує про незалежність, а Росія офіційно це визнає.

 

Крім того, він додав, що 22 лютого 2014 роки Путін ледь не потрапив в авіакатастрофу на вертольоті в Сочі.

 

"Путін це сприйняв як спробу замаху з боку іноземних спецслужб. У цей же день відбулося втеча Януковича, тому у нього (Путіна – Ред.) був такий настрій, що навколо змова", – зазначив свідок.  

 

 

Нагадаємо, Януковичу інкримінують організацію масових вбивств на Майдані. Мова йде про провадження за підозрою екс-президента в організації перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів, з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників. Тобто до настання тяжких наслідків, організації умисних вбивств та замахів на умисні вбивства учасників масових акцій протесту в центрі Києва 18-20 лютого 2014 року та "терористичного акту" 20 лютого на вулиці Інститутській у Києві.

 

Крім того, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу. На засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року представник РФ Віталій Чуркін продемонстрував копію листа Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну.