Прошенко жорстко відреагував на скандальний польський закон про заборону “бандеризму”

1 Лютого 2018, 10:39

Президент України Петро Порошенко заявив, що ухвалений Сенатом Польщі законопроект про Інститут національної пам'яті не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Києвом та Варшавою. Про це повідомляється на сторінці голови держави у Facebook.

 

Він наголосив, що "оцінки, які містяться у відповідному рішенні є абсолютно необ'єктивними та категорично неприйнятними". 

 

"Глибоко стурбований рішенням польського парламенту. Історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон. Оцінки, які містяться в цьому рішенні є абсолютно необ'єктивними та категорично неприйнятними. Ми насамперед пам‘ятаємо наші спільні перемоги і боротьбу проти тоталітарних режимів. Жодне політичне рішення не може замінити історичну правду", — йдеться у повідомленні.

 

 

При цьому Порошенко закликав Польщу "до об’єктивності та діалогу". 

 

Читайте також: "Історична суперечка". Що відомо про закон Польщі щодо заборони "бандеризму"

 

Як повідомлялось, сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) у четвер, 1 лютого, прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. 

 

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив законопроект, що стосується заборони пропаганди так званої "бандерівської ідеології". Зокрема, ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

 

Згодом директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується не тільки громадян Республіки Польща, але й іноземців. Він також заявляв, що польські політики, ймовірно, зупинили діалог між істориками України та Польщі, коли ухвалили закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".