Тіллерсон поклав на Росію відповідальність за хімічні атаки в Сирії

23 Січня 2018, 21:52

Росія відповідальна за триваючі хімічні атаки в Сирії проти мирних громадян, оскільки не забезпечила гарантій щодо знищення хімзброї. З відповідною заявою виступив державний секретар США Рекс Тіллерсон під час перебування в Парижі, повідомили в Державному департаменті США.

 

"Лише вчора понад 20 мирних жителів, більшість з яких діти, стали жертвами газової атаки із застосуванням хлору", – наголосив глава американської дипломатії.

 

Він підкреслив, що можливість режиму Асада й надалі застосовувати хімічну зброю викликає серйозну стурбованість.

 

"Той, хто скоїв ці напади, зрештою відповідатиме за жертви в Східній Гуті, а також незліченної кількості інших хімічних атак у Сирії після введення військ Росії в цю країну", – зауважив держсекретар США.

 

Читайте також: Хімічні атаки в Сирії. В ООН заявили, що мають докази причетності обох сторін конфлікту

 

Як він нагадав, у вересні 2013 року Москва гарантувала ліквідацію всіх запасів сирійської хімзброї.

 

"Тим самим Росія взяла на себе відповідальність як гарант для забезпечення того, щоб сирійські союзники припинили використання хімзброї", – зауважив Тіллерсон.

 

Дипломатичні рамки в цьому питанні між США і РФ були юридично закріплені у рішенні Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), а також Резолюції 2118 Ради Безпеки ООН. Крім того, нагадав Тіллерсон, у березні 2015 року Росія підтримала Резолюцію РБ ООН № 2209, в якій ішлося про відповідальність за використання будь-яких токсичних хімічних речовин як зброї, включаючи хлор.

 

"Росія не виконала цих зобов'язань. З того часу, з квітня 2014 року, з'являється дедалі більше доказів, що Сирія й надалі незаконно володіє хімзброєю та застосовує її проти власних громадян", – підкреслив глава Держдепу.

 

За його словами, "Росія, захищаючи свого сирійського союзника, просто беззаперечно порушила власні зобов'язання перед США як основний гарант". Неспроможність РФ вирішити проблему хімзброї в Сирії "ставить під сумнів відповідність її участі у процесі врегулювання загальної кризи", заявив держсекретар США.

 

На думку держсекретаря, РФ має, як мінімум, "припинити застосовувати вето та принаймні утриматися від майбутніх голосувань у Раді Безпеки з цього питання".

 

Тіллерсон також звернувся до міжнародної спільноти із закликом посприяти припиненню застосування хімічної зброї будь-де у світі.