Американський президент Дональд Трамп закликав Конгрес США покінчити із візовою лотереєю "Green Card" та припинити ланцюгову міграцію до Америки. Про це він сказав 15 грудня під час виступу перед випускниками Академії Федерального бюро розслідувань, пише Голос Америки.
"Ми закликаємо Конгрес покінчити із ланцюговою міграцією до США та Диверсифікаційною візовою лотереєю та замінити її системою імміграції, яка надаватиме преференції особам, які мають необхідні США навички та кваліфікації", – сказав Трамп.
Зазначається, що його заява була пов'язана із терактами в Нью-Йорку, виконавці яких потрапили до США в одному випадку за візовою лотерею, а в іншому – як близький родич людини, яка попередньо іммігрувала до США та отримала статус громадянина.
"Уявіть собі є лотерея, щоб опинитись у США. Людей обирають за результатами лотереї. Думаєте, з інших країн до нас потрапляють найкращі? Ні! Ну що це за система? Люди прибувають, вигравши у лотерею. Ми отримуємо найгірших, хто є у цих країнах – вони опиняються у лототроні, а вже звідти – витягується найгірший з усіх", – заявив глава Білого дому.
- Читайте також: Теракт у Нью-Йорку. Усе, що відомо про інцидент
Як повідомлялося, громадянин Узбекистану Сайфулло Саїпов, якого звинувачують у скоєнні теракту в Нью-Йорку, унаслідок якого загинуло вісім осіб, приїхав до США вигравши в лотерею "Green card".
Нагадаємо, у середмісті Нью-Йорка, в районі Нижній Манхеттен, 31 жовтня чоловік на пікапі збив кількох людей, а потім вийшов з автівки й відкрив стрілянину. Унаслідок нападу вісім людей загинули (шестеро на місці події, а двоє померли в лікарні), ще 11 осіб поранені
Додамо, 11 грудня прогримів вибух біля автобусної станції на Манхеттені. Постраждали чотири людини, включаючи самого підозрюваного. Розслідуванням займаються поліція і ФБР. Влада міста визнала вибух терактом. У вчиненні теракту підозрюють вихідця із Бангладеш Акаєда Уллу. У поліції Нью-Йорка повідомили, що напад було скоєно з помсти.
У програмі Держдепартаменту США Diversity Immigrant Visa (диверсифікаційна лотерея) розігруються візи, які дають право отримати статус постійного жителя країни. Щорічно такі візи отримують 55 тисяч претендентів.