У понеділок, 4 листопада, Ростовський окружний військовий суд на виїзному засіданні в Криму ухвалив рішення про продовження арешту для кримськотатарського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, якого звинувачують у так званій "ялтинській справі Хізб ут-Тахрір". Про це повідомляє правозахисна організація Amnesty International.
Міжнародна організація закликала російську владу негайно і беззастережно звільнити Куку, а також припинити його кримінальне переслідування і зняти з нього всі звинувачення.
"Щоразу суд продовжує термін арешту Еміра-Усеїна Куку, якого переслідують насправді не за "участь у діяльності терористичної організації" або "підготовці до насильницького захоплення влади", а за його мирну правозахисну діяльність. Ми вимагаємо покласти край цій несправедливості, зняти з нього всі звинувачення і негайно звільнити його", – заявила директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук.
У організації наголосили, що сам суд над Куку є порушенням міжнародного гуманітарного права, згідно із яким РФ не має права судити мешканця окупованої території у військовому суді.
Як повідомлялося, 4 жовтня в окупованому Криму так званий "Верховний суд" укотре продовжив на два місяці термін тримання під вартою двом фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" – Рефату Алімову та Еміруі-Усеїну Куку.
Нагадаємо, Емір-Усеїн Куку був заарештований в лютому 2016 року за звинуваченням в причетності до діяльності організації "Хізб ут-Тахрір".
Зазначимо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".
Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.