Суд у Вашингтоні відмовився звільнити з-під домашнього арешту колишнього керівника президентської кампанії Дональда Трампа, політтехнолога Пола Манафорта. Такий самий запобіжний захід також лишився без змін і щодо його колишнього ділового партнера Ріка Гейтс, передає CNN.
"На слуханні у Вашингтоні суддя Емі Берман Джексон заявила, що не ухвалюватиме рішення щодо застави для двох обвинувачених, доки не отримає більше інформації про їхнє фінансове становище", – йдеться у повідомленні.
Після того, як ця інформація буде подана, суддя пропонує, щоб Манафорт та Гейтс залишалися під GPS-моніторингом, однак їм буде дозволено поїхати у свій регіон: для Манафорта це територія Вашингтону, для Гейтса – Річмонд, Вірджинія.
Окрім того, вона пропонує заборонити їм перебувати поряд з аеропортами та залізничними станціями. Для них також буде введено вечірній комендантський час.
Читайте також: Манафорт запропонував $12 млн, щоб уникнути продовження домашнього арешту
Наступного разу Манафорт та Гейтс мають з'явитися на суді у грудні, коли їм повідомлять дату початку судового розгляду по суті.
Як повідомлялось, правоохоронні органи США пред'явили Манафорту звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків.
Нагадаємо, у ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.
Згодом у The New York Times повідомили, що 30 жовтня екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.