“Україна проти РФ”. Київ прораховує всі можливі варіанти дій Росії на суді ООН

30 Жовтня 2017, 18:04

Українська сторона прораховує всі можливі варіанти у ході підготовки меморандуму в справі "Україна проти РФ", яку розглядає Міжнародний суд Організації Об'єднаних Націй. Про заявив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, пише УНІАН.

Зазначимо, що  меморандум з доказами злочинів Росії повинен бути готовий до 12 червня 2018 року.

"Цей меморандум є одним з найголовніших документів у процесі. У ньому буде представлена українська позиція по суті порушень Російською Федерацією своїх зобов'язань в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. У нас є достатньо матеріалів, які можуть бути представлені в суді. Однак чимало ще треба зробити для ретельного відбору доказів, їх систематизації та якісного подання", – сказав Ченцов.

Він вважає, що після подачі меморандуму Україною в російської сторони буде 13 місяців для підготовки контр-меморандуму.

Ми готові до будь-яких сценаріїв і прораховуємо всі можливі варіанти", – заявив посол.

 Крім того, диппредставник зазначив, що Україна уважно відстежує ситуацію щодо невиконання РФ рішення про попередні заходи у цій справі, а саме –  Росія повинна утриматися від обмеження можливості кримським татарам зберегти свої інституції, у тому числі Меджліс, а також гарантувати доступність освіти українською мовою.

"Вона ускладнюється тим, що ні органи влади, ні спеціалізовані міжнародні структури не мають доступу на окуповані території. Російська сторона ігнорує як рішення Суду ООН, так і заклики верховного комісара з прав людини. А для держави-засновниці ООН це вже є серйозним компрометуючим фактором", – наголосив Ченцов.

За його словами, зараз Україна в координації з низкою держав-партнерів просуває в ООН проект нової резолюції "Ситуація з правами людини в Криму і Севастополі, Україна", у якій будуть зафіксовані наявні порушення.

Як повідомлялося, у Міжнародному суді у Гаазі з 6 до 9 березня тривали попередні слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 6 та 8 березня на слуханнях виступила українська сторона, а 7 та 9 березня – російська.

7 березня, під час виступу Росія ґрунтувала свою правову позицію на твердженні, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю – радянську або залишену українською армією. МЗС України закликало реагувати на маніпуляції Росії в Гаазі, адже "необхідно доводити усю банальність брехні і пропаганди з боку РФ". Варто зазначити, що, зі слів представника української делегації у Гаазькому суді професора Гарольда Гонджу Коу, Росія на Міжнародному суді ООН не заперечила поставок летальної зброї бойовикам.

8 березня відбувся третій день публічних слухань, де українська сторона висловлювала свої заперечення проти наданих представником Росії аргументів. Також Україна попросила Міжнародний суд ООН захистити українців і кримських татар в окупованому Криму. Дивіться також інфографіку аргументів України проти Росії в Гаазькому суді. 

19 квітня Міжнародний суд Організації Об'єднаних Націй зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу.