Суд в окупованому Криму продовжив арешт фігурантам ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір”

4 Жовтня 2017, 18:51

В купованому Криму так званий Верховний "суд" укотре продовжив на два місяці термін тримання під вартою двом фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" – Рефату Алімову та Еміруі-Усеїну Куку. Про це повідомляють правозахисники з групи "Кримська солідарність".

"До родичів та друзів вийшов адвокат Едем Семедляєв, повідомивши їм підсумки судового засідання у справі Рефата Алімова. Суд залишив політв'язня під вартою, продовживши на 2 місяці раніше прийнятий запобіжний захід", – йдеться у повідомленні.

Згодом завершилося слухання у справі Куку, і аналогічну інформацію про свого підзахисного повідомив адвокат Олексій Ладін.

Наразі підсудні знайомляться із матеріалами справи. Але, за словами Ладіна, таку можливість його підзахисному надають не частіше, ніж раз на тиждень.

Раніше активісти "Кримської солідарності" зазначали, що на сьогоднішні судові засідання допустили лише адвокатів. Ті, хто прийшов підтримати заарештованих, змушені були стояти на вулиці – як їм пояснили, у зв'язку із "заходами безпеки". При цьому вхід зі зворотного боку будівлі, через який доставляють і заводять ув'язнених, затягли плівкою – як припускають правозахисники, щоб позбавити політв'язнів єдиної можливості побачитися з дітьми.

Нагадаємо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.