Міністерство освіти і науки має займати активну позицію у захисті свого бачення обов'язкових гарантій і прав національних меншин. З відповідним закликом звернувся до міністра освіти і науки Лілії Гриневич президент України Петро Порошенко під час зустрічі з працівниками освітньої сфери у четвер, 28 вересня.
"Наскільки я розумію, Міністерство освіти за моїм дорученням вже звернулося до Ради Європи, до Венеціанської комісії. Але прошу, пані Лілія (міністр освіти і науки України Лілія Гриневич – ред), щоб ми не були пасивними "почекунами" і активно захищали своє бачення обов'язкових гарантій прав національних меншин ", – сказав Порошенко.
Нагадаємо, 28 вересня, в Україні набув чинності закон "Про освіту".
Як повідомлялося, міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.
У свою чергу, для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту.
Крім того, Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту".
Парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту, наголосивши, що він грубо порушує права угорців на Закарпатті.