Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що Україна має намір після прийняття Верховною Радою закону "Про освіту" гарантувати вільний розвиток мов національних меншин. Про це він написав у Twitter.
"Україна й надалі буде робити все для розвитку української (мови – Ред.) і гарантуватиме вільний розвиток мов національних меншин: це наш обов'язок", – написав Клімкін.
За його словами, вже на поточному тижні Міністерство освіти і науки України надасть детальну інформацію щодо прийнятого закону "Про освіту" та його застосування. "Працюємо над шляхами втілення, а не емоційною інтерпретацією", – написав міністр.
При цьому він відзначив проблеми з якістю викладання української мови в місцях компактного проживання угорської національної меншини в Україні.
"Є проблеми інтеграції: 75% випускників Берегівського району (Закарпатської області – Ред.) не склали ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання – Ред.) з української мови. Ми повинні покращити ситуацію без втрати якості освіти угорською", – підкреслив Клімкін.
- Читайте також: Реформа невдоволення. Як в Україні та за кордоном відреагували на мовне питання закону про освіту
Як повідомлялось, 5 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу, який, зокрема, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту.
В Угорщині та Румунії офіційно заявили, що український закон про освіту порушує права їхніх меншин. Згодом міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав у міністерство у зв'язку з прийняттям відповідного закону посла України в Угорщині Любов Непоп. Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин.
Зазначимо, що посольство США в Києві привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту, а Польща очікує, що Україна дотримається своїх зобов'язань, які Київ дав Варшаві, щодо вивчення польською нацменшиною рідної мови.