Ухвалене Радою нацбезпеки і оборони рішення про необхідність для громадян інших країн надавати біометричні дані при в'їзді в Україну не створить жодних незручностей для громадян країн ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Португалії Аугусто Сілвою.
"У нас за визначенням немає проблем не тільки з ЄС, а й з усіма країнами, які мають біометричні паспорти за стандартом IKAO. Таким чином для ЄС це рішення (РНБО – ред.) фактично не матиме особливих практичних наслідків", – сказав Клімкін.
Він додав, що на засіданні РНБО сьогодні презентували інтегровану систему контролю за в'їздом і виїздом і, що важливо, за переміщенням всередині України.
"Я послідовно виступаю за те, що на наступних етапах це буде дуже чітко спрямований контроль в напрямку тих загроз, які у нас є, а саме на Російську Федерацію. Це буде контроль за поїздками, тобто, буде процедура попереднього попередження, а також контроль за переміщенням в Україні. Тобто, нам потрібна комплексна відповідь на ті терористичні загрози, які Росія створює всередині нашої держави, і така відповідь буде послідовною і системною", – наголосив Клімкін.
Резюмуючи, він зазначив, що інформація, яка розійшлася сьогодні у ЗМІ після засідання РНБО, відображає один, хоча і дуже важливий етап.
"Будемо працювати за логікою всієї цієї схеми", – підкреслив міністр закордонних справ.
Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України 10 липня ухвалила рішення про перетин кордону України за біометричними паспортами, а також обов’язкове зняття біометричних даних для громадян інших країн та осіб без громадянства, крім держав, з якими Україна має відповідні угоди.
Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що запровадження біометричного контролю для іноземців при перетині кордону України може запрацювати до кінця 2017 року.