НОВИНИ

РНБО схвалила введення біометричного контролю на кордоні для іноземців

За словами Турчинова, контроль буде запроваджено з 1 січня 2018 року.

Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення про введення із 1 січня 2018 року системи біометричного контролю для громадян іноземних держав та впровадження електронної системи попередньої реєстрації громадян РФ, які мають намір в’їхати в Україну. Про це за підсумками засідання повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Впроваджується порядок перетину державного кордону. Саме таке рішення прийняла РНБО, і відповідні доручення отримали всі відповідні органи державної влади: забезпечити перетин кордону нашої країни за біометричними паспортами, а також обов'язкове зняття біометричних даних - це стосується в першу чергу відбитків пальців для громадян інших країн і осіб без громадянства, крім держав, з якими Україна має відповідну угоду, тобто зрозуміло, що в першу чергу, це стосуватиметься російських громадян", - заявив Турчинов.

Він підкреслив, що це пов'язано з необхідністю посилення державної безпеки.

Читайте також: Майже половина українців підтримують введення візового режиму з Росією – опитування

При цьому секретар РНБО наголосив на можливості запустити цю систему раніше 1 січня за умови, що буде готова відповідна інфраструктура.

Крім того, Турчинов також повідомив, що для громадян Російської Федерації буде введена і до 1 січня 2018 року запрацює електронна система попередньої реєстрації для в'їзду на територію України. При цьому секретар РНБО наголосив на можливості запустити цю систему раніше за умови, що буде готова відповідна інфраструктура.

"Створюється відповідна технічна інфраструктура на всіх пунктах перетину державного кордону, яка повинна запрацювати не пізніше, ніж на початку наступного року. Разом з тим, для громадян Російської Федерації буде реалізована електронна система попередньої реєстрації", - сказав секретар РНБО.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов виступив за ухвалення закону про введення візового режиму для росіян до того, як Верховна Рада піде на канікули.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.