Сенат США схвалив посилення санкцій проти Росії

14 Червня 2017, 22:37

Сенат США схвалив поправку, яка передбачає посилення санкцій відносно Росії. "За" проголосували переважна більшість сенаторів, "проти" – двоє.

Йдеться про поправку в законопроект, який спочатку передбачав санкційний тиск на Іран.

Напередодні глава банківського комітету Сенату США Майк Крейпо заявив, що метою санкцій є посилення економічного тиску, оскільки "росіяни навчилися жити в рамках економічних обмежень існуючого режиму санкції".

Читайте також: Санкції США проти Росії: Коли чекати нових?

"Резюмуючи, поправка виконує чотири завдання: вона підсилює і розширює існуючі санкції проти Росії, вона створює нові санкції проти Росії, вона переводить Конгрес на більш високий рівень, ніж раніше, формуючи механізм, завдяки якому скасування санкцій проти РФ буде можливим лише в разі, якщо за цей захід проголосує Конгрес. Крім того, вона підвищує можливості Мінфіну фіксувати незаконне фінансування, включаючи незаконні фінансові потоки, пов'язані з Росією ", – заявив голова комітету, виступаючи в сенаті.

Санкції передбачають посилення вже існуючих заходів проти Росії. Згідно з текстом поправки, американським компаніям і фізичним особам будуть заборонені операції з російськими банками з наданням фінансування довше, ніж на 14 днів. Наразі це обмеження становить 90 днів.

Крім того, мова йде про обмежувальні заходи для енергетичного сектору. Документ пропонує обмежити тривалість угод із наданням фінансування російським енергетичним компаніям до 30 днів.

У документі також описується нове положення, за яким президент США не зможе послабити або скасувати санкції проти Росії без згоди Конгресу.

За словами сенатора Джона Маккейна, поправка зобов’язує міністра фінансів створити робочу групу, яка працюватиме над виявленням та переслідуванням нелегальних фінансових потоків, зв’язаних з Росією.

Нагадаємо, сенатори США 12 червня оголосили про двопартійну угоду щодо законопроекту, який передбачає нові санкції проти Росії через її втручання в президентські вибори у США, водночас законодавчо закріплюючи і нинішні санкції через агресію Росії в Україні.