На полігоні в Житомирі впродовж 25-28 квітня відбувалися збори з командирами рот та батарей військових частин Високомобільних десантних військ України, на яких учасники могли обмінятися бойовим досвідом, а також дізнатися про нові розробки озброєння та військової техніки. Зокрема випробували міномети калібру 60-мм та 120-мм, гранатомети, ручні та станкові кулемети, автомати, снайперські гвинтівки.
Тиждень зібрав новинки зброї українського виробництва, представленої або ж випробуваної від початку 2017 року.
Ракетний комплекс «Вільха»
25 січня конструкторське бюро «Луч» провело успішні випробування ракетного комплексу «Вільха».
Одна з особливостей ракети — система управління, вона передбачає корекцію польоту ракети за рахунок імпульсних двигунів. Ракета здатна нести різні бойові частини в залежності від призначення.
Нове ракетне озброєння
Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», що належить до складу державного концерну «Укроборонпром», розробила та виготовила нове ракетне озброєння для Повітряних сил Збройних сил України. Нові ракети калібром 80-мм призначені для ураження наземних цілей та спроектовані для озброєння ударних вертольотів та літаків із використанням штатних пускових блоків.
- Читайте також: Привид у броні
Особливістю нового озброєння є те, що повний блок із 20 ракет калібром 57 мм випускається за півсекунди.
Бойові модулі «Шквал» і «Стілет»
У березні Укроборонпром провів вогневі випробування бойових модулів «Шквал» і «Стілет», призначені для озброєння глибоко модернізованої бойової машини піхоти.
«Шквал» оснащений 30-мм гарматою ЗТМ-1, автоматичним гранатометом, 7,62-мм кулеметом, а також керованим ракетним озброєнням, яке призначене для знищення бронетехніки противника на відстані до 5 км. В цей же час бойовий модуль «Стілет» оснащений гарматою ЗТМ-2, посиленим бронюванням та аналогічним комплектом озброєння.
Снайперські гвинтівки
Гвинтівки Rhino Hunter
У квітні стало відомо про те, що в Україні створили снайперську гвинтівку під натовські набої. Зброя нагадує відому американську Barrett і вже надійшла в підрозділи українських силових структур.
Нова зброя отримала назву Rhino Hunter і випускатиметься під брендом Snipex.
- Читайте також: Розбалансування. Як реформувати ОПК
Розробники зупинилися на прототипі гвинтівки, яка має західний калібр 12,7х99 (перша цифра позначає калібр, друга — довжину гільзи патрона) під патрон .50 BMG, оскільки українська армія активно переходить на стандарти НАТО.
Гвинтівки VPR-308 та VPR-338
У березні на озброєні Збройних Сил України з’явилися снайперські гвинтівки українського виробництва VPR-308 та VPR-338.
Зазначається, що снайперська гвинтівка VPR-338 призначена для ураження малорозмірних цілей на відстані до 1300 м і матеріальних об’єктів (радіостанцій середньої потужності, літаків і вертольотів на стоянці) на відстані 1500 м.
Український протитанковий гранатомет
25 квітня Завод «Маяк» представив новий український протитанковий гранатомет РПГ-М7, призначений для боротьби з бронетанковою технікою супротивника на середніх та ближніх відстанях.
Чимало зброї українських розробників нині перебуває у проекті. До таких належить танк T-Rex.
Танк з виносним озброєнням T-Rex
Відразу на початку 2016 року з'явилося повідомлення, що українські конструктори розробили новий танк T-Rex, який планують переробляти зі старих радянських Т-64 та Т-72.
Унікальність бронемашини в оснащені броньованою капсулою. Патент на розробку опублікований на сайті Національного промислового порталу. Фахівці вже назвали новий танк конкурентом російського «Армата». Згідно з концепцією, бронемашина має бути стійкою до кумулятивних боєприпасів.
Нагадаємо, 13 квітня, Укроборонпром підписав Меморандум про співробітництво та співпрацю з громадською організацією “Ліга оборонних підприємств України”, яким фактично в Україні створили оборонний хаб, навколо якого сконцентруються кращі виробництва, науковці й інвестиції, повідомили у прес-службі концерну.