НОВИНИ

Укроборонпром провів вогневі випробування бойових модулів "Шквал" і "Стілет"

Стрільби дозволять фахівцям Міноборони обрати найкращий за всіма параметрами бойовий модуль для його подальшого використання на БМП.

Бойові модулі “Шквал” та “Стілет”, які призначені для озброєння глибоко модернізованої бойової машини піхоти, пройшли порівняльні заводські випробування на одному з військових полігонів Житомирської області. Про це повідомили у прес-службі Укроборонпрому.

Під час випробувань фахівці держпідприємства “Житомирський бронетанковий завод”, інших підприємств-учасників Концерну та Міністерства оборони України проаналізували точність, швидкість та ефективність роботи кожного бойового модуля. Такі випробування дозволяють обрати найкращий за всіма параметрами бойовий модуль для його подальшого використання на БМП. При цьому остаточне рішення щодо вибору належить Міноборони.

Бойовий модуль “Шквал” оснащений 30-мм гарматою ЗТМ-1, автоматичним гранатометом, 7,62-мм кулеметом, а також керованим ракетним озброєнням, яке призначене для знищення бронетехніки противника на відстані до 5 км. В цей же час бойовий модуль “Стілет” оснащений гарматою ЗТМ-2, посиленим бронюванням та аналогічним комплектом озброєння.

За точність роботи бойових модулів відповідають нові цифрові прицільні комплекси OTS-20.04-01, на бойовому модулі “Шквал” та “Трек-2-01”, на бойовому модулі “Стілет”. Обидва прицільні комплекси оснащені лазерним далекоміром та тепловізором, але використовують різні алгоритми управління вогнем.

Вогневі випробування, а також інші тести, які проводяться на військових та випробувальних полігонах дозволять фахівцям Міноборони отримати всебічну інформацію для ретельного аналізу та надати перевагу одному з бойових модулів. 

Це дозволить значно підвищити бойові можливості української армії, яка отримає фактично нову БМП, оснащену сучасним цифровим комплексом керування вогнем, з потужним арсеналом озброєння та є складовою глибокої модернізації БМП, шляхом встановлення двигуна Deutz, підвищення захисту та засобами маскування, в тому числі і у інфрачервоному діапазоні.

Нагадаємо, в Україні відкрили передовий центр для тренування пілотів та екіпажів вертольотiв Мi-8МТВ,Мі-17В5, Мi-171Ш, Мi-24 для потреб Повітряних сил та армійської авіації Збройних сил України та інших зацікавлених силових структур.

Раніше державне підприємство «Укрінмаш» у рамках міжнародної виставки IDEX- 2017, яка проходить в Об’єднаних Арабських Еміратах, вперше представив легкий бойовий вертоліт  КТ112 Combat.

Як повідомлялося, Укроборонпром розробив нове ракетне озброєння для Військово-повітряних сил України. У лютому під час успішних випробувань екіпаж вертольоту влучив у задані цілі. Для того, щоб випустити повний блок ракет з 20 ракет, знадобилося півсекунди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.