Україна у рейтингу вільних країн Freedom House покращила свої позиції. Про це свідчать результати рейтингу.
"Відповідно до результатів, Україна має 4,71 рейтингу. При цьому 1 є показником максимальної свободи, а 7 – повна несвобода", – йдеться в публікації.
Зазначається, що Україна посіла 18 місце з 29.
При визначенні результатів рейтингу оцінювалось розвиток громадянського суспільства, прозорість виборів, демократичність уряду, незалежність медіа та судової системи, рівень корупції.
У дослідженні зазначається, що з 2014 року після Революції Гідності в Україні відбулися значні зміни. Вказується, що у 2016 році Верховна Рада провела широкі судові реформи і створила всеосяжну антикорупційну структуру, засновану на кращих практиках ЄС.
Читайте також: Freedom House назвав зміни до е-декларування в Україні порушенням стандартів Ради Європи
"Великий проект децентралізації, що передбачає об'єднання підрозділів місцевих органів влади у більш великі організації, почав чинити вплив у формі більш ефективного і кращого місцевого управління", – йдеться у повідомленні.
Серед країн колишнього Радянського Союзу найменш вільними є Узбекистан та Туркменістан. Вони мають рейтинг 6,96. Найбільш вільною виявилась Естонія, її рейтинг – 1,93. Росія розташувалась між Киргизією та Білорусією та отримала 6,57, зайнявши 23 місце.
Нагадаємо, Україна посіла 24 місце в рейтингу найдешевших країни для життя за версією американського грошового порталу GoBankingRates. У дослідженні враховувалася кілька факторів: індекс купівельної спроможності, рівень орендних ставок, споживчого кошика і вартість місцевих послуг і сервісів. Аналітики порівнювали кожен параметр з аналогічним показником в Нью-Йорку. Так, купівельна спроможність українців на 71,9% нижча за купівельну спроможність мешканців Нью-Йорку. Орендна плата в Україні нижча на 91,1%. Їжа та послуги дешевші на 70%.