НОВИНИ

Freedom House назвав зміни до е-декларування в Україні порушенням стандартів Ради Європи

Введення цих нав'язливих підриває роботу антикорупційних громадських організацій.

Міжнародна неурядова правозахисна організація Freedom House критикує зміни до закону про електронне декларування в Україні, які зобов'язують членів антикорупційних громадських організацій подавати електронні декларації. Про це сказано в прес-релізі організації.

"Введення в Україні нав'язливих вимог до звітності, орієнтованих на антикорупційних активістів і НПО, підриває їхню роботу, що необхідна для відновлення суспільної довіри до влади", - сказано в заяві організації з посиланням на слова директора програм Євразії Freedom House Марка Берендта.

Freedom House уважає, що цей закон порушує стандарти Ради Європи, що забороняють дискримінаційне втручання в незалежну діяльність громадянського суспільства.

"Нові вимоги спрямовані на захист політиків, незадоволених громадським контролем, і дають їм можливість помститися тим, хто бере участь в антикорупційних розслідуваннях. Більше того -закон, вочевидь, порушує стандарти Ради Європи, що забороняють довільне і дискримінаційне втручання в незалежну діяльність громадянського суспільства", - сказав Марк Берендт.

Нагадаємо, напередодні президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларування. Перед цим він провів зустріч з громадськими активістами щодо змін о закону про е-декларування. Президент пояснив, що підпише закон через необхідність врахування інтересів сотень тисяч військовослужбовців, які зараз захищають Україну від російської агресії. Крім того, сторони домовилися створити робочу групу за участі представників громадських організацій, народних депутатів та представників Адміністрації президента з метою опрацювання узгоджених змін  до цього закону.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла законопроект, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації, а також зобов'язала подавати такі декларації "антикорупціонерів", членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади. Цим же законом парламент зобов'язав подавати е-декларації громадських активістів.

У посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.

Зазначимо, зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з  2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.