Гавайський суд продовжив тимчасову заборону на новий імміграційний указ президента США Дональда Трампа на невизначений термін. Про це повідомляє BBC.
Указ Трампа не буде застосовуватися як мінімум до тих пір, поки не будуть розглянуті позови про повне скасування указу.
Мотивування судового рішення практично не змінилася з моменту, коли дія указу було припинено тим же судом в перший раз: на думку судді, заборона на в'їзд громадянам країн з часткою мусульманського населення від 90% до 98% рівносильний дискримінації за релігійною ознакою.
Крім 90-денного заборони на в'їзд для громадян шести мусульманських країн, указ Трампа пропонує призупинити дію федеральної програми допомоги біженцям на 120 днів.
На дебатах у суді представники адміністрації Трампа просили його прийняти таке рішення, щоб у силі залишився хоча б заборона на прийом біженців, але суддя відмовився зробити це.
Деррік Уотсон 16 березня вже не дав вступити в силу нової заборони на в'їзд в США громадян шести переважно мусульманських країн. Тоді він задовольнив позов штату Гаваї з вимогою призупинити дію підписаного Трампом указу за кілька годин до того, як той повинен був вступити в силу.
Новий указ повинен був призупинити на 90 днів в'їзд в США громадян шести країн з переважно мусульманським населенням – Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану, а також припинити прийом біженців на 120 днів.
Нагадаємо, боротьба з нелегальною міграцією є одним із ключових пунктів програми Трампа. Після своєї перемоги на президентських виборах у листопаді 2016 року він заявляв, що до трьох мільйонів нелегальних мігрантів можуть бути депортовані з США або потрапити до в'язниці.
6 березня американський президент підписав новий указ, що забороняє в'їжджати в США громадянам шести ісламських країн (Сирії, Ірану, Лівії, Сомалі, Судану і Ємену), які, за даними США, надають допомогу терористам або де терористи знаходять собі притулок. У ряді штатів виступили проти нового указу.