Балаклія на Харківщині
Уночі 23 березня 2017 року у місті Балаклія Харківської області, де розташований найбільший в Україні склад зі зброєю, розпочалася пожежа, що спричинила детонацію боєприпасів. Відомо, що на майданчиках бази озброєння зберігається ракетно-артилерійське обладнання, а саме снаряди калібрів 120 та 152 міліметри. Військова прокуратура встановила, що могла статися диверсія. Місцевим жителям вдалося зафіксувати моменти вибухів. Державна прикордонна служба України посилила охорону східної ділянки кордону.
Станом на 7:30 із Балаклії та прилеглих населених пунктів евакуювали 20 тисяч людей. У радіусі 40 км від палаючих складів заборонили польоти. Служба безпеки України відкрила провадження щодо вибухів і пожежі за статтею "диверсія". За попередньою інформацією, жертв серед військовослужбовців і мирного населення немає. Через диверсію у Балаклії посилили охорону військових складів по всій Україні.
Служба безпеки України відкрила провадження через вибухи в Балаклії за статтею про диверсію. Міністр оборони Степан Полторак зазначив, що це вже не перший випадок проведення диверсій на об'єктах стратегічного значення.
Запобігання диверсії у Балаклії
Відомо, що 26 грудня 2015 року у Балаклії на Харківщині військові запобігли диверсії на складах боєприпасів. Зокрема, близько третьої години ранку невідомі намагалися здійснити диверсію. Тоді на місце пригоди, з метою з’ясування причин та обставин, вирушила комісія на чолі із заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України. Всі арсенали Збройних Сил України були переведені на посилений режим охорони.
Тиждень зібрав випадки вибухів на складах зі зброєю, що трапилися протягом 2015-2017 років, а також випадки запобігання диверсій на складах зі зброєю.
Вибухи у Сватовому на Луганщині
Увечері 29 жовтня 2015 року у Сватовому на Луганщині почали вибухати боєприпаси на складі, внаслідок вибухів пошкоджено 35 багатоповерхових будинків та сім приватних садиб. За наявною інформацією, загинуло щонайменше четверо людей.
Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука виділив з бюджету області 10 млн грн на ліквідацію наслідків пожежі і вибухів боєприпасів у Сватовому.
Як заявив головний військовий прокурор України, заступник генпрокурора Анатолій Матіос, причиною пожежі на складі боєприпасів у Сватовому Луганської області стала недбалість посадових осіб.
Міноборони встановило, що причиною пожежі могла стати сигнальна ракета, яку запустили на територію складу. Також міністр оборони Степан Полторак припустив, що причиною є діяльність противника, який таким чином намагався дестабілізувати ситуацію в регіоні.
На відновлення постраждалого від вибухів на складах боєприпасів Сватового Кабінет міністрів України виділив 52 млн 650 тис. гривень. На думку міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, ці кошти на 100% покриють всі необхідні відновлювальні роботи в Сватовому.
Попередження терактів на складі боєприпасів
2 листопада 2015 року військовослужбовці Збройних Сил України попередили теракт на складі боєприпасів. Точне місце інциденту воєнкори не розкривають. Відомо, що диверсанти планували напад на склад боєприпасів ЗСУ.
Вибухи в селищі Червоний Чабан на Херсонщині
1 лютого 2015 року о 4.00 годині ранку в селі Червоний Чабан (Каланчацький район Херсонської області) стався вибух в одному з наметів, де розміщувалися бійці Тернопільського батальйону територіальної оборони «Збруч». Як стало відомо, вибухнули боєприпаси, які бійці зберігали в наметі. В результаті вибуху загинуло троє людей, ще 11 отримали термічні опіки.
- Читайте також: Добірка вибухів на полігонах і складах боєприпасів, що сталися в Україні з початку року
За фактом вибуху в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено відомості за ст. 414 Кримінального кодексу ("порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточуючих").
Вибухи у Запорізькій області
18 лютого 2016 року близько 20:20 на Запоріжжі ворожі безпілотники атакували українські склади з боєприпасами. Відомо, що з безпілотників противник скидав запальні суміші на склади.
При гасінні неможливо було використовувати воду, тому що вона була неефективна при гасінні цих об'єктів. Використовувався пожежний танк, використовували ґрунт, близько 50 точок загоряння було зафіксовано, весь склад, і наряд і підрозділ посилення оперативно спрацювали, тому збиток мінімізований.
Упродовж 3 годин йшла боротьба з безпілотними літальними апаратами, які з певною періодичністю діяли на висотах до 400 м. Чергова служба застосувала засоби ППО, вогнепальну зброю.
У результаті події одна людина отримала поранення.
Нагадаємо, як повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, станом на 23 березня загасити пожежу на складі боєприпасів у Балаклії на Харківщині поки що неможливо. Боєприпаси продовжують вибухати, рятувальники не можуть ліквідувати надзвичайну ситуацію.
Як повідомлялося, 25 січня 2017 року на Харківщині в радника голови райради знайшли арсенал зброї і російську військову форму. Колишньому посадовцю оголосили підозру в незаконному зберіганні боєприпасів, прокуратура наполягатиме на його арешті.