Детективи Національного антикорупційного бюро України розслідують 264 кримінальні провадження, у яких сукупний розмір предмету злочину становить 82,9 млрд грн, повідомив директор НАБУ Артем Ситник 10 лютого під час презентації Звіту про результати роботи Бюро за останні півроку.
«Ця сума перевищує граничний обсяг дефіциту Державного бюджету України на 2017 рік», – зазначив Ситник.
За словами директора НАБУ, в процесі досудових розслідувань Бюро заарештовано грошові кошти на суму:
- 601,94 млн грн,
- $80,16 млн,
- €7,41 млн,
- 3170 фунтів стерлінгів,
- низку рухомого і нерухомого майна осіб, причетних до корупційних злочинів.
«Причиною того, що ці кошти досі не повернуті на рахунки держави, є відсутність судових вироків», – сказав Ситник.
Як повідомив директор бюро, станом на кінець січня НАБУ завершило досудове розслідування у 50 провадженнях. Лише щодо 15 з них є рішення суду, 23 перебувають на стадії судового розгляду, а у 12 — розгляд досі не розпочався.
«За такої вкрай неефективної роботи судів на вироки у резонансних справах доведеться чекати роками. Тому ми наголошуємо на необхідності створення Антикорупційного суду», – заявив Артем Ситник.
Артем Ситник повідомив, що важливим напрямком роботи НАБУ є боротьба з корупцією на держпідприємствах. 23% учасників у провадженнях, які наразі розслідують детективи Бюро, – це керівники державних або комунальних підприємств із часткою державної власності понад 50%. У результаті діяльності НАБУ вдалося запобігти розкраданню 583 млн грн, на рахунки державних підприємств повернуто 116 млн грн.
Детальний звіт про діяльність Національного антикорупційного бюро України за серпень 2016 року – лютий 2017 року — за посиланням: https://nabu.gov.ua/report/zvit-serpen-2016-lyutyy-2017.
Нагадаю, напередодні 9 лютого НАБУ оприлюднило аудіозапис розмови керівника ОГХК, підозрюваного у завданні збитків на 300 млн грн, за версією детективів, керівництво Об’єднаної гірничо-хімічної компанії планувало приватизацію підприємства на свою користь.
6 лютого детективи НАБУ затримали п'ятьох осіб, причетних до корупційної схеми, що завдала понад 30 млн грн збитків державному підприємству "Енергоатом".
2 лютого стало відомо, що детективи НАБУ розпочали досудове розслідування у справі про закупівлю позашляховиків для потреб Національної поліції.