НОВИНИ

НАБУ розслідує закупівлю службових автомобілів Mitsubishi для Нацполіції

Попередня кваліфікація кримінального правопорушення - зловживання владою або службовим становищем, які спричинили тяжкі наслідки.

Детективи Національного антикорупційного бюро України розпочали досудове розслідування у справі про закупівлю позашляховиків для потреб Національної поліції. Про це йдеться у відповіді на запит Transparency International Україна.

Згідно з відповіддю НАБУ, розслідування розпочалося 23 січня цього року. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення – ч.2 ст. 364. (зловживання владою або службовим становищем, які спричинили тяжкі наслідки).

Нагадаємо, що Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України оголосив закупівлю по переговорній процедурі для потреб оборони 16 листопада 2016 року. Планувалося придбати 635 автомобілів «Mitsubishi Outlander PHEV» на суму 959,5 млн грн. А 14 грудня Замовник уклав договір з ТОВ «НІКА Діамант» на суму 959,4 млн грн. Активіст Олексій Тамразов звернув увагу на завищену ціну автомобілів.

Експерти Transparency International Україна встановили порушення законодавства. Зокрема, закупівля не могла відбуватися за переговорною процедурою для потреб оборони, оскільки по факту придбання автомобілів для патрульних не задовольняє оборонні потреби. Крім того, дія закону, за яким проведено закупівлю не розповсюджується на Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України. Також викликала сумнів 100% передоплата. ТІ Україна висловила переконання, що угоду необхідно розірвати і оголосити нову конкурентну закупівлю за процедурою «відкриті торги».

Раніше повідомлялося, що міністр МВС Арсен Аваков обговорив із президентом Mitsubishi Motors зниження цін на автомобілі для Нацполіції. Після цього корпорація Mitsubishi Motors погодилася надати знижку в розмірі до 14% на закупівлю авто для Національної поліції, що б дало змогу закупити 101 автівку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.