Тереза Мей відкинула можливість незалежної Шотландії увійти до складу ЄС

8 Лютого 2017, 15:34

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей заявила, що незалежна Шотландія не буде частиною Європейського союзу, передає Reuters.

Шотландський парламент 7 лютого провів символічне, що не має юридичної сили, голосування, відкинувши план уряду Терези Мей щодо виходу Британії з ЄС. Представник Шотландської національної партії і міністр Шотландії з питань Brexit Майкл Рассел заявив, що це голосування більш ніж символічно.

«Це важлива перевірка того, чи може бути почутий голос Шотландії, чи враховуються наші інтереси в політиці Великої Британії», – сказав він і підкреслив, що Шотландія має виробити компроміс, який дозволить їй залишитися в складі єдиного ринку з ЄС, навіть якщо Велика Британія його покине.

«Він постійно звертається до теми інтересів Шотландії в Європейському союзі – незалежна Шотландія не буде в ЄС», – сказала Тереза ​​Мей.

У червні 2016 року більшість шотландців проголосували за те, щоб Велика Британія залишилася в складі ЄС, і правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму з цього питання, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

Раніше в уряді Терези Мей розкритикували ідею другого референдуму про незалежність Шотландії, оскільки перший міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила двомісячний ультиматум уряду у питанні розгляду інтересів Шотландії.

Нагадаємо, у вересні 2014 року в Шотландії проходив референдум про незалежність країни. Тоді 55% жителів проголосували проти виходу Шотландії зі Британії, а незалежність країни підтримали 45%.

Опубліковані у липні результати соцопитування свідчили про те, що Шотландці не вважають за необхідне проводити другий референдум про незалежність після того, як Велика Британія на референдумі проголосувала за вихід із ЄС. 

Під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit.