Через те, що прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, не схильна пристосовуватися до нових обставин, у 2018–2019 роках країні цілком може загрожувати безлад. Про це пише британський тижневик The Economist.
«Наразі не схоже, що прем’єрка Великої Британії вміє пристосовуватися до нових обставин (власне, ця навичка зумовила успішність Меркель). Здається, Мей уявляє собі лідером людину, яка виголошує промови, регулює процедури, збирає інформацію, контролює та й по всьому. Саме тому в 2018–2019 роках країні цілком може загрожувати безлад: розруха в її партії, непорозуміння прем’єра з міністрами й партнерами, гальмування в уряді, провал переговорів про Brexit, рецесія економіки та ізоляція Даунінг-стрит, 10», — йдеться в матеріалі.
Адже, зазначається, лідерство — це далеко не тільки процедури Мей. Як зауважив сучасний історик Пітер Геннессі, йдеться ще й про «емоційну географію» влади.
«Тобто лідер має адаптуватися до подій та інституцій, налагоджувати зв’язки і — так! — іноді виходити за рамки офіціозу (трохи інтуїції, спонтанних рішень, необхідних домовленостей і ризиків, що залежать від чесного слова). Лідер повинен ділитися інформацією, ураховувати й думки незгодних, шукати альтернативних варіантів, займати позицію й переконувати виборців у її доцільності. Географу за освітою, що очолює нині Велику Британію, доведеться опановувати емоційні території. Якщо їй це вдасться», — пише видання.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»